Вентиляція бассейну
Вже пройшли ті часи, коли будівництво басейну могли дозволити собі тільки дуже заможні люди. Сучасні технології значно здешевили процес влаштування плавальних споруд і зробили їх доступними за ціною. На сьогоднішній день можна сміливо стверджувати, що будівництво басейну стало невід'ємною частиною в будинку, власники якого уважно ставляться до свого фізичного стану. Басейн дає можливість плавати і насолоджуватися водними процедурами в будь-який час в комфортних умовах домашньої обстановки. Одним з елементів, які дозволяють насолоджуватися комфортом, є вентиляція басейну.

У будь-якому басейні постійно випаровується вода, тим самим збільшуючи вологість повітря. Занадто висока вологість призводить до утворення конденсату на стелі, стінах і, звичайно ж, вікнах. Результатом впливу вологи є корозія, цвіль, грибок і, в підсумку, руйнування будівельних конструкцій. Для людини підвищена вологість не комфортна . За цим необхідно організовувати систему вентиляції басейну.
Уникнути випарів з поверхні води неможливо. Обмежити випаровування і створити комфортні умови для відпочинку можливо. Неправильно підібрана температура повітря, також як і води, призводить до збільшення випаровування, тому температуру повітря встановлюють на 1-2 º С вище температури води в басейні.

Для підтримки нормальної вологості (нормована відносна вологість 50 - 65 %), необхідно осушення повітря спеціальними осушувачами. Але й цього не достатньо для оздоровлення повітря .
Повітря в приміщенні басейну насичується продуктами дихання людини, з поверхні води виділяється хлор та інші речовини. Цю проблему вирішує хороший повітрообмін і приплив необхідної кількості свіжого повітря.
Важливу роль для створення комфортних умов відіграє відсутність протягів. Рівномірна подача повітря в робочу зону із заданою швидкістю і температурою виключає появу протягів.
Для уникнення запотівання вікон в холодну пору року і неприємною радіації холоду від вікон або інших найбільш охолоджених поверхонь необхідна постійна циркуляція теплого повітря і правильна його роздача . Вентиляція організовується таким чином, що сухе і підігріте повітря в першу чергу перешкоджає утворенню конденсату на поверхнях, для яких такий ризик існує.
Роздачу повітря бажано проводити знизу під вікнами, так як вікна є найслабшою ланкою будівельних конструкцій і мають безпосередній контакт із зовнішнім повітрям .
Витяжку необхідно робити зверху, де зазвичай збирається саме вологе і тепле повітря . Вологе повітря видаляється з приміщення, а разом з ним неприємні запахи, шкідливі домішки і продукти дихання людей. Орієнтовна схема роздачі і забору повітря показана на малюнку .
Постійний і правильно підібраний повітрообмін дозволяє повністю зняти проблему утворення конденсату і створити неповторний комфорт у Вашому басейні. Від опалення можна повністю відмовитися, так як необхідний повітрообмін, кратністю більше 4, дозволяє зазвичай повністю покрити трансмісійні втрати при температурі припливу приблизно 40-45 º С в зимовий період. Система опалення, за бажанням замовника, проектується одночасно з вентиляцією.
Найбільш ефективний спосіб підтримки необхідного клімату і створення комфортних умов в приміщенні басейну - це облаштування припливно -витяжної вентиляції з осушенням і утилізацією тепла, що видаляється.
Автоматична система управління вентиляційної установкою самостійно ( за показниками датчиків) підбере варіант підготовки припливного повітря, подачу свіжого повітря, вирівняє температуру і вологість у приміщенні.
Правильно підібрана вентиляційна установка і правильно спроектована вентиляційна система забезпечить живе повітря і сприятливий клімат в приміщенні Вашого басейну .
Для плавальних басейнів рекомендуються такі значення робочих параметрів:
Температура води |
26-29 º С |
Температура в приміщенні
(на 1-2 градуса вища за температуру води) |
27 – 31 º С |
Відносна вологість |
50 – 65 % |
Повітрообмін на одну людину, що займається |
> 80 м3/час |
Рухливість повітря в робочій зоні |
< 0.2 мс |
Концентрація вільного хлору в повітрі над дзеркалом води |
< 0.1 мгм3 |
Осушувачі та вентиляційні установки для приміщень басейнів:
 |
Осушувачі конденсаційного типу - застосовуються в басейнах, де з якихось причин застосування припливно -витяжної вентиляції неможливо.
Осушувач працює за принципом охолодження нижче точки роси. Забирається з приміщення вологе повітря охолоджується в випарнику ( морозилці ) холодильної машини нижче точки роси, міститься в ньому волога конденсується і відводиться в каналізацію.
Осушене таким чином повітря, підігрівається в конденсаторі холодильної машини і з більш низькою вологістю і більш високою температурою, повертається в приміщення.При роботі такого осушувача з'являється надлишок тепла від процесу конденсації і роботи компресора.
Тепло, що виділяється, можна використовувати для підігріву води в басейні. Недоліком таких установок є відсутність припливу свіжого повітря і перегрів приміщення.
|
.jpg) |
Припливно -витяжна вентиляція з утилізацією тепла і осушенням приміщення басейну зовнішнім повітрям . Завдання вентиляційної установки - підтримувати в приміщенні басейну задані температуру і вологість, а також забезпечити приплив свіжого повітря.
Зовнішнє повітря, як правило, містить менше вологи, ніж повітря в басейні. Обсяг припливного повітря залежить від його вологості і температури ( взимку - сухий і холодний, влітку - більш вологий і теплий).
Таким обміном зовнішнього повітря можна забезпечити підтримання вологості в приміщенні. Для зниження експлуатаційних витрат необхідна також ефективна система утилізації тепла повітря, що видаляється з басейну.
|
 |
Комплексні установки для вентиляції, осушення, опалення приміщень плавальних басейнів і додаткового підігріву води в басейні.
Установки працюють як конденсаційні осушувачі, припливно -витяжні установки і багатоступінчасті утилізатори тепла. Виділюване з витяжного повітря явне і приховане тепло, використовується для підігріву припливного повітря і води в басейні.
Продуктивність і конфігурація вентиляційної установки підбираються під розміри басейну. На заводі, при складанні вентустановки, враховуються розміри проходів для зручного пронесення в технічне приміщення .
|