Вентиляция дома

Вентиляція будинку

 Все більше людей намагається втекти від міської суєти в тихий затишний будиночок за містом. Будинки зараз будуються з матеріалів, що не "дихають" . За цим сучасний будинок не може бути без системи вентиляції.    

Продумана система вентиляції будинку, що забезпечує комфортний мікроклімат, необхідна не менше, ніж система вентиляції в квартирі. Однак в силу великого об'єму повітря, що підлягає вентиляції та / або кондиціонування, а також непростого планування приміщення, конструкція і монтаж вентиляційних систем для приватних будинків неминуче більш складні. Водночас формат заміського будинку дозволяє використовувати більш потужні і громіздкі установки, розміщуючи їх на технічних поверхах, у підсобних приміщеннях і т.п.    

Типових рішень вентиляції приватного будинку існує декілька, в залежності від запитів і фінансових можливостей замовника, конструкції будинк, кліматичних умов. Тут наведено чотири можливих схеми, в порядку підвищення забезпечуваного рівня комфорту.

вентиляция дома

 Одним з найбільш дешевих рішень є система, що комбінує регульовану механічну витяжку і природне надходження свіжого повітря через припливні клапани. Витяжні канали монтуються в кухнях, ванних і туалетних кімнатах, підсобних приміщеннях і обладнуються спеціальними гратами з висувними заслінками . Таким чином, відтік повітря і тепла з приміщення можна легко регулювати вручну. У свою чергу, надходження свіжого повітря відбувається через віконні або стінні припливні клапани, які не виробляють шуму через відсутність будь-яких електромеханічних частин. Такі клапани можуть бути забезпечені додатковими повітрофільтрами . Відпрацьоване ж повітря віддаляється з котеджу за допомогою системи корпусних витяжних вентиляторів, що монтуються на горищах, у підсобних приміщеннях. Існують також тихі моделі , які можуть бути встановлені в житловій частині будинку.    

Кілька більш складне і дуже поширене рішення поєднує припливні установки і витяжні вентилятори ( найчастіше встановлюються на даху ) . Припливна установка монтується в єдиному металевому шумоізолюючому корпусі і забезпечує забір повітря з вулиці, його очищення від пилу і сторонніх запахів, додатковий підігрів в зимовий час (за допомогою електричного або водяного калорифера ), а також автоматичне керування вентиляцією. Оброблене повітря за системою повітроводів поступає в житлові кімнати через спеціальні стельові плафони з регульованою витратою повітря . Така конструкція дозволяє помістити припливну установку не тільки на технічному поверсі, а й також в зоні підвісної стелі безпосередньо в приміщенні, що обслуговується . Витяжка здійснюється за допомогою так званого дахового вентилятора.

    Найчастіше вентиляція котеджу поєднується з системою кондиціонування. Одне з типових рішень в даному класі забезпечує кондиціювання повітря на базі спліт -системи з припливною вентиляцією при природній витяжці . Кондиціонер спліт-системи складається із зовнішнього (компресорно- конденсаторного) і внутрішнього (випарного) блоків. Зовнішній блок встановлюється на технічному поверсі або зовні будівлі; внутрішній може монтуватися також на горищі або безпосередньо всередині житлових приміщень, в залежності від конструкції . Надходження повітря з вулиці забезпечують припливні установки, роздача кондиціонованого повітря по приміщеннях здійснюється по мережі повітроводів. Така система вентиляції та кондиціонування забезпечує чистоту і комфортну температуру повітря в котеджі як влітку, так і взимку (за умови опалення будівлі). Витяжка відпрацьованого повітря з приміщення реалізується природним шляхом через вентиляційні шахти у ванних кімнатах, кухнях, підсобних приміщеннях.    

Нарешті, найбільш повний контроль над мікрокліматом котеджу може бути забезпечений системою кондиціонування повітря на основі чилера - фанкойлов і припливно -витяжної установки, що утилізує тепло витяжного повітря. Забір відпрацьованого повітря з житлових приміщень і розподіл свіжого здійснюється приточно- витяжною установкою за допомогою мереж повітроводів; в кінцевому рахунку, витяжка може проводитися через дахової вентилятор . Тепло витяжного повітря використовується для додаткового підігріву свіжого; таким чином, відбувається певна економія електроенергії. У свою чергу чиллер забезпечує індивідуальне регулювання температури в приміщеннях за допомогою вентиляторних доводчиків (так званих фанкойлов); в зимовий час вони працюють у режимі радіаторів опалення. Чиллер і припливно -витяжна установка монтуються на технічному поверсі.    

Так само при проектуванні систем вентиляції та кондиціонування для великих будинків і котеджів часто використовують, що з'явилися відносно недавно, мультизональні системи VRV - розшифровується як variable refrigerant volume (змінний витрата холодоагенту ) або VRF variable refrigerant flow (змінний потік холодоагенту ). Це найбільш сучасні та інтелектуальні системи вентиляції та кондиціонування. Детальніше про доцільність використання VRV / VRF систем для приватних будинків можете прочитати  ТУТ...